KIRGISTAN 2017

Wracamy…

Link do mapy z nasza pozycją:
http://share.findmespot.com/shared/faces/viewspots.jsp?glId=0ktj3alGXHtZyjYFWtHKbkX7WNYmabL95

Wyjazd na wyprawę do Kirgistanu w 2016 roku okazał się wspaniałą przygodą i postanowiliśmy wrócić tam w powiększonym składzie. Ciągle jeszcze nie w komplecie, ale już prawie i wierzę, że w końcu się nam uda dotrzeć tam całą piątką. W tym roku jeszcze czwórką.

Wylatujemy do Kirgistanu 4 sierpnia 2017 roku i dotrzemy, lotem przez Moskwę, 5 sierpnia nad ranem. W trasę ruszymy w niedzielny poranek, 6 sierpnia i jazdę powinniśmy zakończyć w piątek 19 sierpnia. Lot powrotny do kraju mamy w niedzielę 20 sierpnia w godzinach porannych.

Jesteśmy w trakcie intensywnych przygotowań, kompletujemy sprzęt, dozbrajamy motocykle. Czekają nas jeszcze „treningi” przed wyjazdem. Powinniśmy być perfekcyjnie przygtowani i liczymy na to, że w tym roku nie zaskoczy nas ani pogoda, ani sprzęty.

Przed nami dość trudna trasa. Kilka etapów będzie wymagało od nas sporo wysiłku, ale mam nadzieję, że nasze umiejętności oraz sprzęty (KTM 690 Enduro R) wspólnie podołają trudom tej wyprawy.

Mamy zaplanowaną trasę. Jej pełen opis znajduje się pliku KIR17_Navi_Book. Powtórzymy niektóre odcinki z zeszłego roku, by pokazać się „nowym” i poznamy nowe trasy w tym górzystym kraju. Trasa liczy nieco ponad 2000 km. Około 60% będzie przebiegać poza asfaltem. Najwyższy punkt naszej trasy otrze się o 4.000 m n.p.m. Pokonamy sporo wysokich przełęczy, przetniemy kilka pasm górskich, przemierzymy wysokogórskie doliny, wąwozy rzek i kilka pięknych jezior. Przetniemy Kirgistan od wschodu do zachodu zaczynając i kończąc w Biszkeku.

Po powrocie postaram się umieścić na stronie obszerną relację.

 

2 Comments Add yours

 1. Gilu pisze:

  Witaj, po zeszłorocznym wyjeździe do Kirgistanu z Advfactory w tym roku miały być Himalaje ale z powodu choroby kolegi,postanowiłem z innym towarzyszem wrócić do tego pięknego i przyjaznego kraju
  Ze względu na to że późno się zdecydowałem motocykl dojedzie 29.08 dlatego z ciekawością będę śledził wasz wyjazd i liczę na cenne wskazówki po powrocie
  Pozdrawiam Krzysiek Gil

  Polubienie

  1. akospl pisze:

   Postaramy się na bieżąco przekazywać informacje z trasy. Pozdrawiam. Andrzej

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s