Przed wyjazdem

Planowanie wyprawy

Na własnej skórze przekonaliśmy się, że dobrze zaplanowana wyprawa jest gwarantem jej powodzenia. Tegoroczna obfitowała w liczne niespodzianki, a jednak dzięki dobremu planowi i naszej silnej woli udało się w 100% zrealizować cele naszej wyprawy. Przygotowanie podróży trwało kilka miesięcy. Najwięcej czasu pochłonęło zdobycie informacji o trasach terenowych – w sieci nie ma ich za wiele. Plan naszej wyprawy dostępny jest na mojej stronie w sekcji PLAN. Mam nadzieję, że zebrane tam informacje i niniejsza relacja będą pomocne tym, którzy wybierają się odwiedzone przez nas rejony.

Planowanie wyprawy Albania 2015

Gorączka ostatnich dni

Ostatnie dni przed wyjazdem upływają na gorączkowej krzątaninie. Motocykle trafiają do serwisów, by zrobić przedwyjazdowe przeglądy i zmienić ogumienie. Optymalizujemy bagaż, by zabrać go jak najmniej. Trochę brakuje nam czasu na wspólny trening. Z niecierpliwością czekamy na 4 czerwca by w końcu ruszyć. Nasza cierpliwość wystawiona jest na ciężką próbę – źle przespane noce przed startem stają się niechcianą tradycją.

1-Albania2015_DayBefore_.DayBefore
KTM na 24 godziny przed wyjazdem. Wiara w terminowy wyjazd nieco opadła.

Na dwa dni przed wyjazdem okazuje się, że tylne zawieszanie KTM-a 690 Enduro R nie udźwignie mnie i mojego bagażu. Dzięki pomocy KTM Opole udaje się dostać mocną sprężynę. Nie bez przeszkód i niespodzianek udaje mi się także samodzielnie ją wymienić. Jest dwanaście godzin do wyjazdu !

2-Albania2015_DayBefore_.DayBefore-003
Pełna chata. Widok garażu pełnego motocykli – rzadki, ale jakże wartościowy.

Gdy kończę składać motocykl dojeżdżają do mnie Michał z Warszawy i Darek ze Swarzędza. Wykonujemy drobne naprawy i szykujemy sprzęty do porannego wyjazdu. Garaż znowu wypełnia się motocyklami 🙂 Wieczorne grillowanie i grzecznie idziemy spać. Pobudka o 5-tej rano !

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s