Dzień 1.

Startujemy !

Wreszcie rozpoczynamy naszą skrupulatnie zaplanowaną wyprawę do Albanii. Czekaliśmy na ten dzień niecierpliwie. To już taka tradycja. Oczywiście noc poprzedzająca wyjazd raczej z tych bezsennych. Tyle wypraw, niemalże rutyna, a emocje za każdym razem górą. Zanim jednak ruszymy, warto cofnąć się o kilka miesięcy, kiedy idea powrotu do Albanii wraz z planem trasy została zaproponowana przez Alka i zgodnie przyjęta. Wprawdzie rok temu Andrzej (ja) obiecał, że do Theth już nie wróci, ale czego nie robi się dla towarzystwa 🙂 Dokładnie zaplanowana, przemyślana i przedyskutowana wyprawa zapewniła nam czerpanie czystej przyjemności z jazdy i miłe spędzanie czasu po ukończeniu dziennych odcinków.

Trasa

Nasza trasa przebiegała zgodnie z poniższą mapką. Uwzględniając dojazd do miejsca zbiórki tego dnia pokonaliśmy około 750 km z czego 475 km wspólnej jazdy.

Każdy z nas ruszał od siebie do umówionego miejsce zbiórki samotnie, poza autorem tego bloga, który wyruszył w towarzystwie Michała na R1200GS Adventure. Michał zmierzał w Alpy i kawałek trasy zrobiliśmy razem. Spotkaliśmy się na stacji benzynowej przy autostradzie Olomouc-Brno, 11 km przed Brnem. To miejsce stało się też miejscem naszego rozstania pod koniec wyprawy.  We wspólną jazdę ruszyliśmy około 11:30. Mozolnie pokonywaliśmy leniwe kilometry autostrady z Brna do Bratysławy i do Gyor. Wprawdzie mieliśmy pierwotny plan, by jechać autostradą M1 do Budapestu i stamtąd kontynuować autostradową jazdę M6 w kierunku Pecs-u, ale zgodnie ustaliliśmy, by opuścić ten drogowy luksus i polecieć na skróty normalnymi drogami lokalnymi, by na koniec, na chwilę, wrócić ponownie na  M6. Z Gyor posuwaliśmy się w kierunku Szekesferhervar drogą 81 a potem drogą 62 w kierunku Dunajvaros. Przed tym miastem wjechaliśmy na M6, by opuścić ją przed samym Mohacsem. Zanim jednak zjechaliśmy z M-ki zatrzymaliśmy, by oznakować nasze maszyny specjalnie na tą okazję przygotowanymi naklejkami z logo wyprawy.

Logo wyprawy na motocyklu
Logo wyprawy na motocyklu
Jesteśmy w Mohacsu !
Jesteśmy w Mohacsu !

Logo TheTric2Theth

Na kilka dni przed wyjazdem Andrzej z Górnego (Śląska) rzucił propozycję, by przygotować stroje okolicznościowe naszej wyprawy. Tylko co na nich pokazać ? Nie mamy ani nazwy, ani tym bardziej logo wyjazdu. Burza mózgów zaowocowała nazwą wyprawy, która podkreślała nasze stetryczałe charaktery (oczywiście to taki żart z wielką dozą dystansu do rzeczywistości 🙂 oraz cel wyprawy, czyli wioskę Theth w Alpach Albańskich. Zupełnie nie przeszkadzało nam, że słowa Thetric nie ma w języku angielskim, bo to przecież jest nasza, polska nazwa jakby. Jak już mieliśmy nazwę naszej ekspedycji, to wybór grafiki z ulubionej butelki Alka nie był skomplikowanym procesem twórczym. Szczegóły pięknie opracował mój syn Michał, a lokalna firma przygotowała profesjonalnie wyglądające naklejki w dwóch rozmiarach.  I w ten oto sposób, po raz pierwszy od 10 lat, nasza wyprawa dorobiła się oprawy graficznej ! Może narodziła się świecka tradycja ? Oby !

Logo TheTric2Thet
Logo TheTric2Thet

Wieczór węgierski

Przez cały dzień służyła nam słoneczna i ciepła pogoda. Na nocleg dojechaliśmy wieczorem, około 20:00 do przesympatycznego Mohacsu. Po szybkim rozpakowaniu i kąpieli, byliśmy gotowi do wieczornej części programu. Szybko znaleźliśmy lokalny bar gdzie w lokalnym barze obejrzeliśmy mecz.

To nie był ekskluzywny wyjazd ! To wyprawa dla prawdziwych mężczyzn !
To nie był ekskluzywny wyjazd ! To wyprawa dla prawdziwych mężczyzn !

 

Oglądanie spotkań mistrzostwa świata stało się świecką tradycją naszej wyprawy. Nasz nowopoznany w tymże lokalu węgierski przyjaciel Csaba nauczył nas najważniejszych zwrotów w języku braci Madziarów.

Uczymy się węgierskiego.
Uczymy się węgierskiego

Szkoda, że opuszczaliśmy Węgry już kolejnego dnia rano, bo z taką znajomością języka, mieliśmy niesamowite możliwości. No cóż. Plan wyprawy wygrał.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s