Kirgistan 2017 – zaczynamy!

Owocem naszego warszawskiego spotkania była entuzjastyczna decyzja o wyjeździe do Kirgistanu w 2017 roku. Pora zacząć przygotowania!

Kluczowe kwestie związane z wyprawą wymieniam poniżej.

1. Skład ekipy

Tutaj sprawa wydaje się oczywista – Alek, Andrzejx2, Darek i Michał.

2. Termin

Proponuję 2 tygodnie w sierpniu 2017 roku – dostosujemy się do terminów transportu motocykli i będzie to tematem wzmożonych dyskusji.

3. Transport motocykli

ADV Factory ma tutaj spore doświadczenie i dużą pewność, że pojadą do Kirgistanu, choć czas „niedostępności” motocykli – ponad dwa miesiące, wydaje się za długi. Poszukamy alternatyw – może będą też tańsze opcje.

4. Bilety lotnicze

Połączenie Aerofłotu z Warszawy przez Moskwę do Biszkeku jest najszybsze i najpewniejsze, jeśli chodzi o rozkład. Najlepsze ceny będą w okolicach stycznia-lutego. Będziemy monitorować inne połącznia. Ostatnio płaciliśmy niecałe 2.500 za lot w obie strony.

5. Trasa i nawigowanie

Podejmę się opracowania trasy. Do nawigowania najlepsza będzie nawigacja Garmina oraz jako rezerwa wikiloc. Wikiloc będzie nam także rejestrował przejazd.

6. Łączność

Śledzenie naszej trasy przez spoter satelitarny Michała. Koszty do podziału – nie będą wysokie. Ja jeszcze zalegam Michałowi za ten rok:).

Dostęp do internetu – lokalna karta MegaCom i router LTE – najlepiej będzie wziąć dwa na ans pięciu.

Łączność lokalna – dwie karty telefoniczne i w telefony.

Łączność z Polską i łączność awaryjna – rozważyć wypożyczenie telefonu satelitarnego.

7. Przygotowanie motocykli

Rozmawialiśmy o tym dużo. I dużo będziemy. W skrócie – lekko, z zapasem 5 litrów paliwa każdy – poza mną i Alkiem :). Miękki bagaż. Części zapasowe. Uniknięciu zdublowania zbyt wielu rzeczy.

8. Bagaż

I to będzie tematem licznych wpisów – będziemy musieli mądrze podzielić się „wspólnymi” zasobami – narzędziami, sprzętem biwakowym, częściami zapasowymi, żywnością, łącznością itd.

9. Żywność

Tutaj potrzebna jest optymalizacja wagowa i umiar w tworzeniu zapasów. Będą o tym więcej pisał.

10. Ubiór do jazdy

Oj tutaj to będzie sporo dyskusji. Ja już mam wyrobione zdanie:) Choć nie do końca.

11. Dokumenty i zapas gotówki

Do Kirgistanu nie potrzeba wiz. Trzeba wziąć paszport, prawo jazdy, dowód rejestracyjny z OC, ubezpieczenie podróżne (turystyczne) z opcją poszukiwania i transportu, zapas gotówki najlepiej w dolarach.

12. Logo, naklejki, koszulki

Wyprawa musi mieć logo. Wtedy jest wyprawą. Jak jest logo to będą naklejki, a może nawet wspólne koszulki lub …. naszywki na ubranka?

 

Pewnie pojawią się jakieś dodatkowe wątki, ale główne chyba wyłapałem. Wszystkie wpisy o przyszłorocznej wyprawie do Kirgistanu będą oznaczone kategorią „Kirgistan2017”, co pomoże w szybkim wyłapywaniu informacji. Jeśli będziemy dochodzić do ostatecznych wniosków zamieszczę je na stronie „Kirgistan 2017”.

 

 

 

 

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s